Juhendaja Heli Rennik

Info ja registreerumine: 5018743

heli@niaeesti.ee

Kokkuleppel ka eratunnid

 

 


 

 

Mis on NIA?

Lisainfot: http://niaeesti.ee/mis-on-nia-2/

NIA (Neuromuscular Intercreative Action) - keha ja vaimu arendav tantsulis-aeroobne treening, mis ühendab tantsu, võitluskunste ja tervendamistehnikaid.

NIA on treeningu, elustiili ja isikliku arengu programm, mille abil saate vormi ajada ja tervendada nii oma keha, vaimu, emotsioone kui ka hinge.

1938. aastal lõi mitmeid treeningstiile valdav abielupaar Debbie ja Carlos Rosas Californias sünteesi üheksast liikumistehnikast: Tae Kwon Do, Aikido, Tai Chi, Jazz dance, Modern dance, Duncan Dance, Feldenkrais method, Alexander Technique, Yoga. Loojate siht oli ühitada lääne ja ida liikumistarkused tervendustehnikatega.

 

Mõned põhimõtted ja mõjud:
- liigutakse paljajalu puupõrandal (ergastab tallaaluseid närvipunkte);
- ei ole hüppeid ja põrutusi, säilitatakse pidev kontakt põrandaga (väldib traumasid);
- hingatakse läbi nina (tõhustab harjutuste tulemuslikkust);
- liikumine on loomulik, sunnita, sihiks leida enda jaoks sobiv liikumis/väljendusviis;
- emotsionaalne muusika lõõgastab ja võimaldab kontakti tunnete ja loovusega;
- tugevdab immuunsüsteemi, parandab vereringet ja ainevahetust;
- võimaldab terviklikku arengut kehas, meeles, emotsioonides ja vaimus

 

Kogemusi:

- Tundus kergena, ent samas olid järgmisel päeval mõned lihased valusad. Sobib eriti neile, kel on julgust ja loovust end ka ise liigutada. Arendab tasakaalu.

- Väga hea, kuid soovi ilma hüplemata nahk märjaks saada. Tantsuline, häälekas:) ja lõbus. Juba teisel-kolmandal korral tundusid harjutused koordinatsiooni mõttes lihtsatena ning sai end vabaks lasta.

- Esimesel korral tundusid sammud keerulised, pidi pidevalt mõtlema, kuidas ja kuhu astuda. Aga juba kolmandal korral tundusid seedsamad sammud juba liiga kerged, see-eest sain tänu automaatsele toimimisele vabalt keskenduda oma sisetundele.