TRE meetod, õpe ja praktika

TRE kehateraapia meetod (Trauma and Tension Releasing Exercises) on loodud David Berceli poolt. Lihtsate harjutustega vabastame järk-järgult kehasse talletunud stressi, traumaatilisi kogemusi, aga ka lihtsaid igapäevapingeid. Harjutused tekitavad lihastes (võtmeks on lihas nimega iliopsoas) vibratsioone ja värinaid. See on loomulik ja tervendav stressi vabastav kehareaktsioon, millega töötubades tutvume. Seejärel võib jätkata juba iseseisvalt. Tänu sellele saame edaspidi elust üha enam rõõmu tunda. Instruktor on vajadusel toeks ka edaspidi.

 

Individuaaltunnid

aeg kokkuleppel, hind 30 eur/t.

 

Praktikaõhtud TRE algõppe läbinutele

kord kuus reedeti 15.30-17.00, hind 12 eur/kord

Jälgi uudiseid!

 

Erandjuhuks: 

Kui meil kulub TREle 2 t. nagu TRE õppegruppides, siis me kiirusta, sest areng ja heaolu on põhilisedSel juhul on ka hind tavapärane - 15 eur/kord

Kui osalejaid koguneb alla kolme, kasutame soovi korral individuaaltunni vormi. TRE individuaaltunni tasu läheb siis omavahel jagamisele (30 eur/t; 45 eur/1,5 t.). 

 

TRE algõppe kursus, 6 kohtumist

Jälgi infot, ent registreeruda võid juba praegu, mis ei kohusta millekski.

Registreerunud saavad lisateavet e-mailile 

---

TRE-d juhendab Külli Roosi

 

TRE algõppe töötubade tegevuskava:

-        TRE meetodi ja selle mõjude tutvustus

-        Harjutuste õpe ja kogemine

-        TRE harjutuste üleskirjutamine 

Iga töötuba alustab ja lõpetab nn. jagamisring

Osalemise tasu: 6 kohtumist 90 EUR, makstes korra kaupa, on ühe korra hind 17 EUR

NB! Grupis kohtade arv on piiratud.

Osalemine ainult eelregistreerumisega:

kylli.roosi@mail.ee ja 5069840

NB! Kuna teatud tervisehädade puhul on TRE vastunäidustatud, siis saab osalema pärast terviseankeedi täitmist.

Registreerunutele saadame e-ankeedi ja muu vajaliku lisateabe.

 

 


 

TRE kehateraapia meetodist

TRE kompleks koosneb koos sügava hingamisega sooritatavatest harjutustest, mis tekitavad kehas vibratsiooni ja värinaid. Viimased vabastavad süvalihastesse talletunud pingeid ja stresse, millele tavateadvus ligi ei pääse.

Võtmelihaseks on selles protsessis psoas e. nimme-niudelihas, mis põhjustab pingeolekus sageli arusaamatu päritoluga seljavalusid.

Pildil on psoas e. nimme-niudelihas, mis kipub endasse pingeid-stresse korjama ja mida saab TRE kehateraapia abil vabastada.

 

Lihas on kui sõdur, mis jätab meelde ohuolukorraga kaasnenud asjaolud. Kui millalgi edaspidi mõni neist ilmneb, leiab lihas (või ka mõni muu organ), et on vaja valmistuda võitluseks või põgenemiseks ning tõmbub pingesse - ka siis kui ohtu polegi. Jälg sellest liigub närvisüsteemi kaudu ajusse ning talletub teadvustamatult kehamälus.

Näiteks kui saime lõunasöögi ajal ootamatult halva sõnumi, siis võib sel hetkel söödav toit muutuda meele/lihaste jaoks ohumärgiks. Edaspidi võib kokkupuude selle toiduga tekitada kehas võitle/põgene reaktsioone, ehkki mingit välist põhjust selleks ei olegi. Tagajärjeks on asjatud lihaspinged, tervisehäired ja allergiad.

Neid pingeid vabastavaid TRE harjutusi saamegi üheskoos õppida.

 

Loe TRE kohta lisa: 

https://www.facebook.com/pages/RoosiKodu-Stuudio/361232862216.

RoosiKodu Stuudio Fb 4.juuli (2012) postituses on videolink sellest, kus psoas-lihas asub ja kuidas töötab. NB! Videos olevad harjutused on mõeldud selle lihase tugevdamiseks (mis on samuti kasuks). TRE aga vabastab harjutustest tekkiva vibratsioni kaudu sinna kogunenud pinged.

TRE Eesti koduleht: http://www.tre-estonia.net